پکیج 

پکیج ها نوعی سیستم گرمایشی می باشند که در دنیای امروز جایگزین موتور خانه ها شدند. همجنین موتور خانه ها به علاوه ی این که هزینه ی بالایی دارند برای نصب شان به اتاق و مکان جدا نیاز دارند اما پکیج ، سیستم گرمایشی مانند آبگرمکن است که همزمان وظیفه گرم کردن آب و وظیفه گرم کردن محیط را دارد. دما مطبوع می کوشد تا بهترین خدمات را در زمینه سرمایش و گرمایش در کرج و تمامی استان ها به مشتریان عزیز ارائه دهد.
 

استفاده از پکیج ها

پکیج برای گرمایش به وسیله شوفاژ‌ها، فن کوئل‌ها، رادیاتور قرنیزی، گرما از کف و کلا سیستم گرمایشی‌هایی که با آب گرم ، محیط را گرم می‌کنند کاربرد دارد.

انواع پکیج دیواری و زمینی

پکیج های گرمایشی براساس نوع سوخت مورد استفاده به چهار نوع تقسیم می شوند.

  • پکیج گازی (دیواری و زمینی بدون صدا)
  • پکیج گازوییلی (زمینی با امکان نصب در موتورخانه یا انباری بیرون از واحد مسکونی)
  • پکیج دوگانه سوز(زمینی با امکان نصب در موتورخانه یا انباری بیرون از واحد مسکونی)
  • پکیج برقی (دیواری و زمینی با قابلیت بی صدا بودن)

تامین سوخت پکیج 

پکیج ها هم مثل تمامی سیستم های گرمایشی یک منبع سوخت مشخص دارند. پکیج های جدید معمولا سوخت مصرفی شان از گاز و و برق تامین می شود.نا گفته نماند پکیج ها با این که از دونوع سوخت گاز و برق استفاده می کنند مصرفشان نسبت به بخاری، داکت اسپلیت‌ها و کولرهای گازی کم تر می باشد. به این دلیل می گوییم کم مصرف، که با این وجود  که هم آب و هم محیط را گرم می کند مصرفش کم می باشد.پس نتیجه می گیریم که پکیج، کم مصرف ترین نوع سیستم های گرمایشی می باشد.

انواع پکیج از نظر موقعیت نصب

پکیج های گرمایشی را می توان به انواع مختلفی تقسیم نمود تا به صورت دقیق تر با آن ها آشنایی پیدا کنیم. این سیستم گرمایشی با توجه به معیارهای مختلف به انواعی تقسیم می شود که می توان به معیار موقعیت نصب آن اشاره داشت. این سیستم حرارتی که امروزه به صورت گسترده ای مورد مصرف افراد در پروژه های ساختمانی قرار می گیرد، به لحاظ موقعیت نصب به دو دسته دیواری و زمینی تقسیم می گردد. پیش از بررسی مفصل هر یک از این دو لازم است به صورت اجمالی توضیح داد که پکیج دیواری و زمینی را می توان داخل کابینت به صورت دیواری یا موقعیت زمینی نصب کرد. همچنین نکته حائز اهمیت در این زمینه مصرف بیشتر شوفاژ دیواری در مقایسه با زمینی می باشد که علت این امر آن است که سری زمینی مورد استفاده ساختمان های خاص با متراژهای بالا قرار می گیرد.