گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1401/08/28 - 11:54
كد :89

قطعات پکیج ایران رادیاتور

در این مقاله به بررسی برخی از قطعات پکیج ایران رادیاتور و مختصری از کارایی و وظایف آن ها می پردازیم.

در روز های سرد پاییز و زمستان استفاده از انواع پکیج گرمایشی ایران رادیاتور، که به عنوان یکی از وسایل گرمایشی به حساب می آیند، بسیار مورد توجه و مقرون به صرفه می باشد.
استفاده از انواع پکیج گرمایشی ایران رادیاتور، در صورتی که با انواع قطعات آن و کاربرد هریک آشنایی داشته باشیم، بسیار مفید است، زیرا در مواقعی که پکیج دچار کارایی کم و خاموشی های ناگهانی می شود، با آشنایی با قطعات می توان به راحتی قطعه ای را که باعث کارایی کم و یا خاموشی ناگهانی آن شده است، تشخیص دهیم.
در این مقاله به بررسی برخی از قطعات پکیج ایران رادیاتور و مختصری از کارایی و وظایف آن ها می پردازیم.

 

قطعات پکیج ایران رادیاتور

پکیج ایران رادیاتور

پکیج های گرمایشی ایران رادیاتور با داشتن ظاهری شبیه به آبگرمکن، علاوه بر گرم کردن آب مصرفی سالم، می توانند دما و فضای درونی ساختمان را نیز به اندازه مطبوعی گرم نمایند.
پکیج های ایران رادیاتور به انواع زمینی، دیواری و ایستاده تقسیم می شوند و هر کدام نیز با توجه به اندازه و نحوه استفاده دارای تقسیم بندی های متنوعی می باشند.
در زیر به قطعه های تشکیل دهنده یک پکیج دیواری می پردازیم. قطعات یک پکیج دیواری را با توجه به نحوه کارکرد و استفاده آن ها به انواع زیر تقسیم می شوند.
حسگر های پکیج دیواری، قطعات مجری فرمان، برد الکترونیک، قطعات مکانیکی

حسگر های پکیج دیواری

حسگر های پکیج دیواری، که شامل مواردی مانند سنسور های حرارتی، ترموستات اتاقی و ... می باشند، وظیفه دارند تا وضعیت و عملکرد دستگاه را به برد کنترل گزارش دهند.

برد الکترونیک

برد الکترونیک که به نام دوم برد کنترل و به عنوان مغز پکیج شناخته می شوند، می توانند انواع گزارش هایی را که از سمت حسگر های پکیج دریافت کرده و دستوراتی مناسب را برای کارکرد و کاربرد بهتر، به قطعه های اجرا کننده دستورات، ارسال نمایند.
در انواع پکیج های دیجیتال و امروزی، برد الکترونیک از دو تکه تشکیل شده است که اولی در بخش کنترل و دومی برای نمایشگر، مورد استفاده قرار می گیرد، این دو برد در ساختار پکیج، بر روی هم دیگر قرار گرفته اند.

قطعات مجری فرمان

قطعات مجری فرمان شامل قطعه هایی مانند پمپ سیرکولاسیون، شیر کنترل گاز، شیر موتوری و فن تخلیه دود می باشند، که با توجه به دریافت انواع دستور از برد کنترل، شامل عکس العمل خاصی هستند. 

قطعات مکانیکی

قطعات مکانیکی به قطعه هایی در پکیج گفته می شود که دارای یک کار ویژه و بسیار خاصی می باشند و تنها دلیل استفاده آن ها در پکیج، انجام آن کار ویژه و خاص است.
در واقع این قطعات که می توانند شامل مواردی مانند منبع انبساط، برنر شعله، هود و محفظه احتراق، مبدل حرارتی اصلی، مبدل حرارتی فرعی، بلوک های برنجی راست و بلوک های برنجی چپ باشند، فقط برای انجام یک هدف مشخص و معین در یک پکیج گرمایشی ایران رادیاتور مورد استفاده قرار می گیرند.
دانستن درباره قطعات پکیج ایران رادیاتور و داشتن اطلاعات لازم درباره کارایی هر کدام از قطعات، می تواند به افراد در استفاده درست از پکیج یاری برساند.

بیشتر بدانید : نمایندگی ایران رادیاتور در کرج