داکت اسپلیت 

داکت اسپلیت نوعی سیستم سرمایشی گرمایشی است که در فصل سرد زمستان محیط را گرم و در فصل گرم تابستان محیط را خنک می‌کند.مجموعه دما مطبوع در زمینه فروش داکت اسپلیت خدمات بالا و کیفیت عالی را در کرج و تمامی استان ها ارائه می دهد.
داکت اسپلیت‌ها از دو قسمت اصلی کندانسور و هواساز تشکیل شده اند. قطعات کندانسور شامل  قطعه های پروانه، کمپرسور، دینام، فین و … می‌باشد و قطعات هواساز هم شامل فیلتر، سینی، کویل، دینام، اوپراتور، پروانه و … می‌باشد.

چگونگی کار هواساز در اسپلیت

هوا ساز داکت اسپلیت به صورت توکار درون سقف وصل می‌شود و سپس با استفاده از کانال کشی هوا را به محیط داخلی انتقال می‌دهد. داکت اسپلیت برای خنک کردن محیط مانند اسپلیت و کولر گازی کارکرد دارد ولی برای گرم کردن محیط با گردش آب گرم درون داکت اسپلیت محیط را گرم می‌کند.

انواع داکت اسپلیت

دو نوع اینورتر و معمولی از انواع داکت های اسپلیت می باشند. در نوع اینورترموتور الکتریکی به صورت متغیر کار می کند و سرعت بالایی دارد و این امر باعث کارکرد سریع آن می‌شود که در مصرف انرژی هم صرفه جویی می شود. در نوع معمولی که دور موتور ثابت می باشد موتور به صورت ثابت و همیشگی کار کرده و تا زمانی که شما نخواهید کم یا زیاد نمی‌شود و خاموش یا روشن شدن باید صورت گیرد.  همین امر باعث پر مصرف شدن اسپلیت معمولی می شود.

نحوه عملکرد داکت اسپلیت

داکت اسپلیت نیز از سیکل تبرید تراکمی بهره می گیرد. مایع مبرد حاصل از چگالش در یونیت خارجی بوسیله خط لوله مسی راهی یونیت داخلی شده و پس از عبور از شیر انبساط وارد کویل سرمایش DX می شود. از سوی دیگر، جریان هوای تازه ورودی به یونیت داخلی پس از فیلتر شدن از روی کویل عبور کرده و بعد از کاهش دما از طریق مسیر کانال کشی شده، در اتاق ها و یا فضاهای دیگر توزیع می گردد.

خرید داکت اسپلیت

قدم اول برای انتخاب داکت اسپلیت، باید توجه به ابعاد، محل نصب و ظرفیت محل نصب دستگاه باشد. زیرا، داکت اسپلیت در انواع مختلف با ظرفیت های سرمایش، گرمایش و هوادهی متفاوت تولید و عرضه می شود و قبل از اقدام به خرید داکت اسپلیت، باید متراژ و کاربری محیط خود را در نظر داشته باشید، تا بتوانید انتخاب صحیح و درستی در مدل و ظرفیت هوادهی داکت اسپلیت داشته باشید. سپس مواردی مانند برق تک فاز یا 3 فاز، میزان مصرف انرژی، ویژگی ها، برند و قیمت داکت اسپلیت مد نظر، باید مورد بررسی قرار گیرد.

قیمت داکت اسپلیت

قیمت داکت اسپلیت بر اساس نوع، ظرفیت، ویژگیها و برند متفاوت است. جهت انتخاب و خرید آسان داکت اسپلیت ، ابتدا باید ابعاد و ظرفیت مورد نیاز را تعیین کنید. در سایت مجموعه تخصصی دما مطبوع، اطلاعات فنی ده­‌ها مدل از انواع داکت اسپلیت، از برندهای معتبر با گارانتی اصلی، جهت برخورداری شما عزیزان از حس خوب خرید بهینه و هوشمند ارائه گردیده است.

روش های تامین گرمایش در داکت اسپلیت ها

کویل آب گرم: در ساختمان هایی که از داکت اسپلیت یا اسپلیت کانالی استفاده می نمایند ، رایج ترین روش تامین گرمایش که در 90 % موارد، مورد استفاده قرار می گیرد، استفاده از کویل آب گرم متناسب با ابعاد دهانه خروجی هر داکت اسپلیت می باشد. در داکت اسپلیت‌های اینورتر نیز که قادر به تامین سرمایش و گرمایش از طریق کمپرسور دستگاه می باشند، استفاده از کویل آب گرم برای تامین گرمایش توصیه می گردد؛ این روش قادر خواهد بود تا میزان قابل توجهی در هزینه  مصرف برق صرفه جویی نماید.
در زمستان آب گرم توسط سیستم حرارت مرکزی ساختمان (موتورخانه) و یا پکیج گرمایشی هر واحد تامین گردیده و با ورود به کویل آب گرم داکت اسپلیت، هوای گرم مورد نیاز هر واحد را تامین می‌نماید.
هیت پمپ: روش دیگرتامین گرما ، استفاده از داکت اسپلیت‌هایی است که مجهز به سیستم هیت پمپ می باشند. هیت پمپ ها علاوه بر مصرف برق زیاد و ظرفیت گرمایش ناکافی در بسیاری از مناطق، ممکن است در سرمای زیر صفر زمستان موجب یخ زدگی کندانسور گردند.
کویل برقی: استفاده از کویل برقی در داکت اسپلیت ها به منظور تامین گرمایش به ندرت اتفاق می افتد و مصرف برق بالایی را نیز به همراه دارد. در این صورت جهت سیستم گرمایش نیازی به وجود آب گرم پکیج و موتورخانه نمی باشد لذا از این مدل در فضاهایی که مجهز به لوله کشی گاز یا موتورخانه مرکزی نمی‌باشند، استفاده می گردد.
همچنین به خاطر داشته باشید در صورت عدم استفاده از ایرونت اتوماتیک روی کویل آبگرم دستگاه، هر سال در شروع فصل سرما، کویل آبگرم داکت اسپلیت ها را هواگیری نمائید.