کولر گازی 

کولر گازی دستگاه تهویه مطبوع است که دارای دو قابلیت می باشد. کولرهای گازی قابلیت سرد و گرم کردن محیط اطراف در  تمام فصول سال را دارند. دما مطبوع ارائه دهنده انواع کولر گازی در کرج و تمامی استان ها می باشد. برای اینکه اطلاعات کامل تری در خصوص این دستگاه داشته باشید با دما مطبوع همراه باشید.

تعریف کولرگازی

کولر گازی یک نوع وسیله ی تهویه مطبوع یا همان سیستم سرمایشی می باش دمعمولا دستگاه‌های تهویه مطبوع برای کمک به سیکل تبرید تراکمی ‌و کنترل دمای محیط ساخته شده اند. کولرهای گازی سیستم ضدعفونی و کنترل رطوبت را در بعضی از انواع خود دارا می باشند.اجزای کولر گازی شامل کمپرسور، شیر انبساط، کندانسور،لوله مویینو اواپراتور می باشد.

وظایف اصلی کولر گازی 

کولر گازی ها در تمامی انواع خود وظیفه دارند که هوای گرم داخل ساختمان را توسط تبخیر مایع مبرد در اواپراتور کولر تبدیل به هوای مطبوع و خنک کرده و فضا را مطبوع سازند.

ویژگی‌های متفاوت در فروش کولر گازی 

در هنگام خرید کولر گازی باید چند ویژگی مهم که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم را در نظر داشته باشید:
•    میزان مصرف انرژی (برق) چقدر است.
•    در زمان روشن بودن کم‌صدا باشد.
•    فیلترهای تصفیه هوا در دسترس باشد.
•    پره‌های دریچه باد قابل تنظیم باشد.
•    فیلترها، قابلیت تمیز کردن داشته باشند.
•    قابلیت خاموش شدن خودکار داشته باشد.
•    قابلیت مد خشک‌کننده (رطوبت‌گیر هوا) داشته باشد.
•    قابلیت تنظیم پرتاب باد داشته باشد.
•    خدمات پس از فروش خوب و گسترده داشته باشد.
•    قطعات یدکی آن‌ها در دسترس باشد.

تفاوت کولر گازی اینورتر با معمولی

هنگام خرید کولر گازی اسپلیت با دو مدل اصلی از این دستگاه مواجه خواهید شد که شامل سری معمولی و اینورتر بوده و ممکن است این سوال ایجاد شود که کولر گازی معمولی چه فرقی با اینورتر دارد. یکی از موارد مهمی که در خرید این سیستم تهویه مطبوع تاثیرگذار است، میزان مصرف برق دستگاه بوده که در هزینه های نگهداری آن اهمیت بسزایی دارد.
 کیت اینورتری که در کولر به کار می رود، نقش کاهش مصرف برق را داشته و میزان آن را تا 60 درصد کم می کند که رقم قابل توجهی است. بنابراین در ابتدا می توان گفت که فرق این دو مدل در هزینه نگهداری آن هاست و البته باید در نظر داشت که این مزیت، قیمت بالاتر مدل های اینورتر را توجیه می کند. همان طور که گفته شد تفاوت این دو مدل در نوع کمپرسوری می باشد که در آن برد الکترونیکی اینورتر نصب می شود. 
علاوه بر این موارد، در محیط هایی که از مدل مجهز به تکنولوژی اینورتر استفاده می کنند، دمای محیط نوسان کمتری خواهد داشت و کمپرسور نرم و آرام راه اندازی خواهد شد. در نتیجه می توان گفت که تفاوت کولر گازی اسپلیت معمولی و اینورتر در نوع کنترل ظرفیت آن بوده که به کاهش مصرف انرژی برق منجر خواهد شد

انواع کولرگازی

کولر گازی اسپلیت : کولر گازی اسپلیت به دو قسمت تقسیم می‌شود، یک قسمت برای داخل اتاق و دیگری خارج از آن که موتور یا کمپرسور آن است تا بتواند در محیطی دورتر از محل نصب پنل با حداقل صدا به‌ کارگیری شود البته این نوع از کولر فضای بیشتری را نسبت به کولر گازی های پنجره ای و قابل حمل در بیرون از محیط به خود اختصاص می‌دهد .

کولر گازی پنجره ای : کولر گازی پنجره‌ای، یک سیستم یک پارچه است که تمامی قطعات مورد نیاز برای فعالیت کولر گازی (همچون فن و اینورتر) در آن جای گرفته است. به همین دلیل مواردی همچون سوراخ کردن دیوار برای رد کردن لوله و … را به همراه نخواهد داشت.

کولر گازی ایستاده : کولر گازی ایستاده، در ظرفیت‌های متفاوتی موجود است و برای خنک کردن محیط‌های عمومی مثل کتابخانه‌ها، سالن‌های همایش و … بسیار مناسب است. همچنین در برخی از مناطق گرمسیری ایران که هوا بسیار گرم می‌شود، بسیار مناسب است .

کولر گازی پرتابل : کولر گازی پرتابل یکی از کولر گازی‌های پر استفاده در مکان‌های عمومی یا افرادی است که دارای مغازه هستند. این کولر گازی، مثل مدل پنجره‌ای است، با این تفاوت که شما به راحتی می‌توانید آن را جا به جا کنید.